close

تماس با مدیر سایت جهت رزرو تبلیغات 09337931003


بیا دیدنی های رشت رو با هم سیر کنیم


اجاره ساعتی انواع خودروهای لوکس بدون ضامن


اجاره ویلا

اجاره ویلای ارزان فقط با 100 تومن

Exirvip

Exirvip

ازدواج موفق کدام است؟ مثل خودم یا کسی که من را تکمیل کند؟

مشاور خانواده گفت: زندگی مشترک شبیه یک الاکلنگ است که یک طرف آن احساس و عاطفه و طرف دیگر آن نیازهای منطقی و عقلانی است و اگر هر کدام از این پارامترها به حد تعادل برطرف نشود و یا به آن توجه نشود ناخواسته یک جای این رابطه با مشکل مواجه می‌شود.

آرزو شیروانیان، مشاور خانواده بابیان اینکه هر فردی با توجه به نیازهایش تعریف متفاوتی از موفقیت دارد، عنوان کرد: وقتی دو نفر در یک ارتباط قرار می‌گیرند تا زمانی که نیازهای اولویت دارشان برطرف شود، آن ارتباط یک ارتباط و زندگی مشترک موفق است.

وی ادامه داد: افرادی که وارد یک زندگی مشترک می‌شوند با حفظ حریم شخصی یک رابطه‌ای را ایجاد می‌کنند که حریم مشترک دارد و در مقابل آن حریم مشترک نسبت به هم مسئول و متعهد هستند.

مقالات بیشتر:دفتر ازدواج شیک مرزداران

وی بیان کرد: زندگی مشترک شبیه یک الاکلنگ است که یک طرف آن احساس و عاطفه و طرف دیگر آن نیازهای منطقی و عقلانی است و اگر هر کدام از این پارامترها به حد تعادل برطرف نشود و یا به آن توجه نشود ناخواسته یک جای این رابطه با مشکل مواجه می‌شود و باعث به هم خوردن تعادل رابطه می‌شود.

وی اظهار کرد: برای اینکه به یک ارتباط مؤثر برسیم لازم است که خودمان را بشناسیم و به توانمندی‌ها، محدودیت‌ها و نیازهایمان تسلط داشته باشیم؛ زیرا اگر توانمندی‌ها و نیازهای خود را بشناسیم فردی را انتخاب می‌کنم که در راستای توانمندی‌ها، اهداف‌ و نیازهایمان باشد تا بتوانیم در رفع نیازها و رسیدن به اهداف به یکدیگر کمک کنیم.

وی افزود: باید بدانیم که ازدواج شبیه یک اعلام شراکت و حساب با دو امضا است که اگر ۵۰ درصد من موجودیت دارم ۵۰ درصد هم طرف مقابل موجودیت دارد و من باید چیزی برای ارائه به فرد دیگر داشته باشم یعنی اگر می‌خواهم که طرف مقابل همه موجودیت خود را در میان بگذارد من هم باید تمام موجودیت زندگی خود را به اشتراک بگذارم.

این روانشناس با تأکید به اینکه زوجین باید شبیه به هم و بلد هم باشند، بیان کرد: عوامل موثر در ارتقای موفقیت؛ نحوه گفت‌وگو، برقراری ارتباط موثر و آموزش دیدن است.

وی ادامه داد: زمانی که می‌خواهیم یک رابطه را رشد بدهیم باید بدون هیچ ادعایی با انعطاف‌پذیری و پذیرش شرایط و شخصیت طرف مقابل آموزش ببنیم، خودمان را توانمند کنیم و به هنر برقراری ارتباط مان را افزایش دهیم تا زندگی به صورت دو طرفه ادامه پیدا کند.

شیروانیان بیان کرد: اگر فردی در یک ارتباط دو نفره فقط نیازهای خودش را ببیند و روی افکار خودش تمرکز کند و تأکید داشته باشد که فقط آنچه خودش می‌گویند درست است باعث دوری طرف مقابل می‌شود و این امر در هر ارتباطی مؤثر است.

وی با تأکید بر اینکه پذیرش و انعطاف پذیری از عوامل موثر در یک رابطه است، تصریح کرد: افراد باید بپذیرند که دو انسان متفاوت با دو تربیت، تجربه و باور متفاوت هستند و قرار نیست طرف مقابل در مسیری که آن‌ها تعیین می‌کند قدم بگذارد و فداکاری نیز یعنی بپذیرند که طرف مقابل متفاوت است و به عللی مانند دوست داشتن، تمایل به ادامه ارتباط، حفظ کیان زندگی و... تلاش می‌کنند که از برخی نیازهایشان بگذرند تا روند موفقیت ادامه داشته باشد.

این زوج درمانگر ادامه داد: این امر باید دو طرفه باشد؛ زیرا در صورت یک طرفه بودن روزی صدای اعتراض طرف مقابل بلند می‌شود و مجدد رابطه به مشکل می‌خورد.

وی یادآور شد: بخش عظیمی از زندگی هر انسان ارتباط عاطفی آن است و اگر در این ارتباط عاطفی رضایت وجود داشته باشد فرد آرامش بیشتری دارد و می‌تواند در زمینه‌های دیگر نیز موفقیت‌های گوناگونی کسب می‌کند.

شیروانیان بیان کرد: بخش رابطه عاطفی و زندگی مشترک بخش احساس و عاطفه فرد را تأمین می‌کند و در توانمندی فرد در سایر رفتارهایش مثل شغلی، فرزند پروی و... تأثیر می‌گذارد؛ چون از یک بعد رضایت دارد و انرژی بیشتری روی رابطه‌های دیگر می‌گذارد؛ اما اگر رضایت نداشته باشد همه انرژی فرد صرف بهبود آن رابطه می‌کند و انرژی کافی برای بهبود رابطه‌ها و موقعیت‌های دیگر ندارد تا آن ها را نیز بهبود ببخشد و این گونه احساس خوشبختی فرد کاهش پیدا می‌کند.

مقالات دیگر:بهترین وکیل ارومیه

+ نوشته شده در شنبه 13 شهريور 1400ساعت 19:08 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 1

پرداخت بیش از ۷۸ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج

بانک توسعه تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد از سال ۹۹ تاکنون ۷۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

به گزارش تجارت گردان به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون،رئیس دایره اعتباری بانک توسعه تعاون استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه از سال ۹۹ تاکنون ۷۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج در این بانک پرداخت شده است، گفت: این بانک با هدف تسهیل ازدواج جوانان و برای اجرای مصوبات بانک مرکزی اقدامات قابل‌توجهی در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج انجام داده است.

مقالات بیشتر:سالن عقد شیک بلوارفردوس

محمد جعفر خوشقدم نژاد تعداد پروند های وام ازدواج در بانک توسعه تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد را ۱۱۱ پرونده برشمرد و افزود: این بانک در سال ۱۳۹۹ عمکلرد ۱۰۰درصدی و در ۴ ماهه اول امسال عملکرد ۹۰ درصدی در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج داشته است.

وی اضافه کرد: در سال جاری تمهیداتی برای سهولت و سرعت در پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج پیش‌ بینی و به همه شعب ابلاغ شده که این تسهیلات با کمترین بروکراسی اداری و در سریع‌ترین زمان به زوج‌های جوان اعطا شود.

خوش قدم نژاد ادامه داد: پیش ‌بینی می‌شود عملکرد بانک در سال جاری در بحث پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج جوانان با رشد قابل توجهی مواجه شود.

رئیس اداره اعتباری بانک توسعه تعاون استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی در سال جاری، افزود: به هر یک از زوجین ۷۰۰ میلیون ریال با دوره بازگشت ۱۰ ساله پرداخت می شود که این میزان برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال تا سقف یک میلیارد ریال وبرای فرزندان شاهد وایثارگر تاسقف مبلغ دو میلیارد ریال قابل پرداخت می باشد .

گفتنی است بانک توسعه تعاون از بدو تأسیس به‌ عنوان یکی از بانک‌های عامل پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج فعال بوده است و مطابق آمار رسمی از سال ۹۷ تاکنون نیز حدود ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات در این سرفصل پرداخت‌ کرده است.

مقالات دیگر:وکیل خوب ارومیه

+ نوشته شده در شنبه 6 شهريور 1400ساعت 12:31 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 0

ریشه‌های یک طلاق به ازای هر ۲ ازدواج

آمار سازمان ثبت احوال کشور نشان می‌دهد در استان‌های تهران، البرز و مازندران به ازای هر دو ازدواج، یک طلاق صورت می‌گیرد. کارشناسان می‌گویند از جمله دلایل این اتفاق می‌تواند نداشتن شناخت کافی زوجین از یکدیگر پیش از ازدواج یا عدم توانایی برای برقراری ارتباط موثر باشد.

روزنامه خراسان نوشت: می‌گویند یکی از شیرین‌ترین بخش‌های زندگی هر فردی، ازدواج است، اما متاسفانه برای بسیاری از جوانان این شیرینی به تلخی طلاق می‌انجامد. با نگاه دقیق‌تر می‌بینیم عده بسیار زیادی واقعا علت ازدواج کردن خود را یا نمی‌دانند یا چند دلیل کلیشه‌ای برای آن دارند و عاقبت اش هم به جدایی ختم می‌شود. بر اساس آمار اعلامی اخیر سازمان ثبت‌احوال کشور، نسبت ازدواج به طلاق در استان‌های البرز، تهران، مازندران، مرکزی و گیلان پایین‌ترین در کشور است. در استان‌های تهران، البرز و مازندران به ازای هر دو ازدواج، یک طلاق صورت می‌گیرد (منبع خبر: عصر ایران). در ادامه، نگاهی روان‌شناسانه به ریشه‌های این آمار‌های تلخ خواهیم داشت.

مقالات بیشتر:دفتر عقد آیت الله کاشانی

چرا ازدواج می‌کنیم؟

واقعیت این است که هر انسانی به طور طبیعی پنج نیاز دارد: نیاز به بقا و زنده ماندن، نیاز‌های عاطفی و عشق، نیاز به آزادی، نیاز به قدرت و نیاز به تفریح. ازدواج یک انتخاب است و افراد برای برآورده شدن نیاز‌ها و خواسته‌های‌شان بر اساس ادراکات خودشان ازدواج می‌کنند. انتخاب می‌کنند که به رابطه ازدواج بروند برای مشارکت و رفاقت و بعدش زن‌و‌شوهر با یکدیگر در احساسات، وقت، انرژی، محبت، مالی و بدنی شریک می‌شوند. ازدواج درست، زمانی اتفاق می‌افتد که دختر و پسر هر کدام‌شان ظرف نیاز‌های پنج‌گانه‌شان پر باشد و برای رشد، تعالی و همسفر شدن با فرد دیگر همراه شوند.

ریشه‌های اصلی طلاق

طلاق متاسفانه در تمام جوامع بشری وجود دارد و خواهد داشت. عده‌ای هم فقط اسم‌شان در شناسنامه یکدیگر است، ولی عملا طلاق غیر ثبتی گرفته‌اند. با این حال و در این‌جا سعی کردیم مهم‌ترین علل کمتر توجه شده طلاق در جامعه را بیان کنیم.

نداشتن شناخت کافی از یکدیگر پیش از ازدواج

دختر و پسر و خانواده‌ها راجع به خصوصیات و ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری شریک آینده زندگی‌اش اطلاعی ندارند و تصمیم به ازدواج می‌گیرند. راه‌حل هم فقط اختصاص زمان مناسب و کافی برای شناخت همدیگر و گفتگو کردن است. دقت شود که طرفین از نظر سنی، مذهبی، فرهنگی، اقتصادی، تحصیلات، ظاهری و ... با یکدیگر تناسب داشته باشند. متاسفانه تفاوت‌های جدی برای برخی دختر‌ها یا پسر‌ها در وهله اول جذاب است، اما اگر این‌طور ازدواج کنند، همین جذابیت‌ها آن‌ها را به کشمکش‌های جدی می‌رساند.

توانایی نداشتن برای ارتباط موثر و سازگار نبودن

زوج‌ها برای ادامه یک ارتباط رضایتمند باید از مهارت‌های زندگی مانند گفتگو کردن، گوش دادن و توانایی حل مسئله آگاهی داشته باشند. با تشکیل زندگی، منیت از بین می‌رود و من به ما تبدیل می‌شود. متاسفانه عده قابل توجهی از زوجین از این مهارت‌ها بهره نمی‌برند و شرایط زندگی بغرنج می‌شود. استفاده از برنامه‌های آموزش و مشاوره می‌تواند کمک کننده باشد.

تکراری‌شدن رابطه

رابطه مثل یک گیاه است، باید دایم به آن رسیدگی کرد و اگر همان‌گونه رهایش کنیم، پژمرده می‌شود. تازگی داشتن باعث می‌شود هر دو طرف به لحاظ عاطفی به هم نزدیک‌تر شوند. اگر زوجین هیچ تنوعی به زندگی‌مشترک‌شان ندهند به مرور برای هم خسته کننده و تکراری خواهند شد.

مقالات دیگر:خانه سالمندان

+ نوشته شده در شنبه 30 مرداد 1400ساعت 13:34 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 0

پرداخت وام ازدواج به بیش از 11 هزار زوج در بانک تجارت

به گزارش پول نیوز، این بانک در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی، حمایت از اقشار آسیب پذیر و تسهیل شرایط ازدواج جوانان، این بانک اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت های خود قرار داده و در تیرماه سال جاری به بیش از11 هزار زوج تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده اند و13854 نفر از واجدین شرایط دریافت تسهیلات قرض الحسنه در نوبت دریافت این تسهیلات هستند که به زودی براساس ضوابط تعیین شده ،از سوی شعب بانک تجارت پرداخت می شود.

مقالات بیشتر:دفتر ازدواج پونک

این بانک درپایان خرداد ماه سال 1400نیز عملکرد شاخصی داشته و دراین بازه زمانی به 11501نفر از زوج های جوان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرد و در مجموع در سه ماهه ابتدای سال نیز به 18435 نفر این تسهیلات پرداخت شده است.

بانک تجارت تا پایان اسفند ماه سال 99 به 89649نفر از زوج های جوان بالغ بر 47 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده بود.

مقالات دیگر:وکیل ارومیه

+ نوشته شده در شنبه 23 مرداد 1400ساعت 16:05 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 2

آمار ازدواج در بوشهر ۸.۶ درصد رشد کرد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از ثبت بیش از دو هزار ۶۰۰ واقعه ازدواج در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۸.۶ درصد رشد یافته است.

آمار ازدواج در بوشهر ۸.۶ درصد رشد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمد رضا بزرگمهر ظهر امروز در جلسه شورای معاونان اداره کل ثبت اسناد استان با اشاره به آمار موجود در زمینه طلاق در استان اظهار داشت: در چهار ماهه نخست سال جاری تعداد ۶۷۴ فقره طلاق در سطح استان ثبت شده است.

مقالات بیشتر:سالن عقد شیک شهرک گلستان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر ادامه داد: این میزان طلاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹ درصدی را نشان می‌دهد و باید خانواده‌ها و دستگاه‌های متولی امر با افزایش مهارت زندگی زناشویی و سواد همسرداری، آموزش تفاهم و تعامل در تمامی امور، زوج و زوجه را مسؤولیت پذیر نمایند تا بیش از پیش شاهد کاهش میزان طلاق باشیم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر از ثبت بیش از دو هزار ۶۰۰ واقعه ازدواج در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: آمارهای ثبت شده حاکی از آن است که در چهار ماهه نخست سال جاری در مقابل هر ۱۰۰ ازدواج، ۲۶ طلاق در سطح استان به ثبت رسیده است.

بزرگمهر در ادامه با اشاره به تشکیل ۶۵۴ پرونده مطالبه مهریه در چهار ماهه نخست سال جاری در واحدهای اجرای ثبت استان گفت: با اجرایی شدن قانون برنامه ششم توسعه کشور تمام پرونده‌‌های مطالبه مهریه در ابتدا در واحدهای اجرای اسناد رسمی مطرح می‌شوند و در صورتی که اموالی از بدهکاران شناسایی نشود پرونده به دادگستری ارجاع داده خواهد شد و این امر تاثیر زیادی در افزایش حجم کاری ادارات اجرا داشته است و با توجه به آمار چهار ماهه سال قبل تعداد پرونده‌های مطالبه مهریه رشد ۲۲.۹ داشته است.

مقالات دیگر:بهترین آرایشگاه زنانه غرب تهران

+ نوشته شده در شنبه 16 مرداد 1400ساعت 16:35 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 68

پایان تلخ یک ازدواج اشتباه

زن جوان که به‌دنبال اختلاف خانوادگی دچار افسردگی و اعتیاد شده بود خودش را از پشت‌بام خانه به پایین پرت کرد.

به‌گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، چند روز قبل ساکنان یک ساختمان با شنیدن صدای مهیبی به کوچه دویدند و ناگهان با پیکر در هم شکسته و خونین زن جوان همسایه رو به رو شدند که روی زمین افتاده بود. با اعلام ماجرا به امدادگران اورژانس و مأموران پلیس دقایقی بعد تیم جنایی در محل حاضر شد، امدادگران اورژانس مرگ وی را تأیید کردند و بدین ترتیب تحقیقات آغاز شد.

مقالات مشابه:هزینه سالن عقد غرب تهران

سمانه یکی از دوستان مژگان در تحقیقات گفت: وقتی مژگان 14ساله بود پدرش را از دست داد و بسیار افسرده شد. بعد از آن دیگر به مدرسه نیامد و ترک تحصیل کرد. می‌گفت می‌خواهد کار کند و زندگی مستقلی داشته باشد اما مدتی بعد با پسری به‌نام مهرداد دوست شد که این پسر زندگی او را نابود کرد. مژگان با وجود مخالفت‌های مادرش با مهرداد ازدواج کرد اما یک سال بعد جدا شدند. می‌گفت مهرداد فردی هوسران بوده و مدام مژگان را کتک می‌زده است و در این مدت خیلی عذاب کشیده است به همین خاطر او به خانه مادرش برگشت اما دیگر آن دختر قبلی نبود. به خاطر مشکلات عصبی قرص‌های مخدر مصرف می‌کرد و پرخاشگر و ناآرام شده بود. روز حادثه هم بعد از درگیری شدید با مادرش ناگهان به پشت بام رفته و خودش را به پایین انداخته است.

مقالات دیگر:باشگاه ورزشی بانوان پونک

+ نوشته شده در شنبه 2 مرداد 1400ساعت 12:18 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 68

طلاق و سقط جنین در کشور روند صعودی دارد

مهدی رضاییان با اشاره به اینکه متاسفانه اکثر روندهای کشور در بحث مفاسد اخلاقی به صورت صعودی هستند، گفت: آمارهای مربوط به طلاق، ایدز، سقط جنین، بالارفتن سن ازدواج، آمارهایی هستند که در سطح کشور و استانها، نشان دهنده این است که روندها صعودی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، مهدی رضاییان، دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب کشور پیش از ظهر امروز در ستاد راهبری و هماهنگی اجرای مصوبه عفاف و حجاب استان خراسان شمالی اظهار داشت: در موضوع مسائل فرهنگی و اجتماعی، تفاوتی که با سایر عرصه وجود دارد، این است که خیلی از عرصه ها، شرایط و وضعیت هایی که پیش می آید قابل تغییر و برگشت است.

مقالات بیشتر:دفتر ازدواج جنت آباد جنوبی

وی ادامه داد: شرایط سیاسی، اقتصادی، کرونایی شرایطی هستند که خیلی از مسائل را تحت الشعاع قرار می دهند، خیلی از این مسائل با مدیریت دقیق در سطوح راهبردی و عملیاتی، برگشت پذیر باشد، اما این در حالی است که خیلی از مسائل فرهنگی و اجتماعی باتوجه به اینکه اعتقادات، باورها را تغییر می دهند، به سختی قابل برگشت خواهند بود.

رضائیان با اشاره به اینکه دامنه مفهومی واژه عفاف بسیار وسیع است، افزود: سرمایه های اصلی هر جامعه به خصوص جامعه اسلامی که بر مبنای دین اسلام پایه گذاری شده است، مربوط به عفاف است، که اگر گاهی اوقات انحرافاتی در حوزه عفاف دیده می شود، در گذشت زمان این تغییرات به صورت وسیع تری در آن افراد ایجاد می شود.

تمرکز سرمایه گذاری های دشمن نسبت به تخریب حوزه های فرهنگی و اجتماعی در کشور

وی با بیان اینکه موضوع مباحث اجتماعی و فرهنگی در مقایسه با سایرعرصه ها پراهمیت تر است، ادامه داد: سرمایه گذاری دشمن در حوزه فرهنگی و اجتماعی برای کشور ایران، بسیار زیاد است، فعالیت درحوزه فضای مجازی، شبکه های ماهواره ای، خبری معاند قطعا با سرمایه گذاری بالا انجام می شود و کار ما را سخت تر می کند.

رضائیان گفت: اگر بخواهیم از فرهنگ ایرانی و اسلامی مان صیانت کنیم باید در ابتدا ترفند های دشمن را به خوبی بشناسیم، سپس حداقل سرمایه گذاری مان به اندازه سرمایه گذاری دشمن باشد.

این مقام مسئول بیان داشت: نکته قابل توجه این است که باید بدانیم که اکنون در چه نقطه ای ایستاده ایم، روند وضعیت ما چگونه است، شاخص ها و شناسه های فرهنگی، اجتماعی در ارتباط با این موضوع چه وضعیتی دارد.

وی اظهار داشت: متاسفانه اکثر روندهای کشور در بحث مفاسد اخلاقی به صورت صعودی هستند، آمارهای مربوط به طلاق، ایدز، سقط جنین، بالارفتن سن ازدواج، آمارهایی هستند که در سطح کشور و استانها، نشان دهنده این است که روندها صعودی است.

رضائیان افزود: در حال حاضر شاید مدیریت اجتماعی ما، سخت ترین نوع مدیریت است که با آن مواجه هستیم و عرصه رویارویی و نبرد ما با دشمنان اسلام این عرصه است که باید در این عرضه باید وضعیت را بشناسیم و برنامه داشته باشیم که روندها کنترل شود و نقاط مطلوب که پیش بینی شده است، در دسترس قرار گیرد.

عمده تاکید در حوزه فرهنگی، ایجابی و اقناعی است

وی با بیان اینکه حوزه عفاف، مشترک بین خانم ها و آقایان است و هرکدام تعریفی جداگانه ای دارد، گفت: عمده تاکید در حوزه فرهنگی، ایجابی و اقناعی است، اما افراد خاصی که با نیت خاص، جریانات سازمان یافته در خلاف جهت حرکت دارند، امکان سلبی و مقابله ای لازم است.

رضائیان با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در حوزه عفاف و حجاب دو بعد دارد، گفت: یک بعد مربوط به کسانی می شود که می خواهند فرهنگ کشور را تخریب و کشور را از ارزشهای ایرانی اسلامی دور کنند.

دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب کشور اظهار داشت: بعد دیگر سرمایه گذاری مربوط به داخل کشور است که باید به همان نسبت یا بیشتر انجام شود، که شامل سرمایه گذاری مادی و معنوی است و باید به موضوع بیشتر اهمیت داده شود، زیرا از یک موضوع بی عفتی شروع می شود، تبعات دیگری دارد و قطعا پیشران بسیاری از افزایش طلاق ها، سقط جنین ها بی عفتی است.

اقدامات دستگاه های فرهنگی کشور در حدی که باید باشد، نیست

وی در پاسخ به سوال خبرنگار عصراترک در رابطه با اینکه چرا با وجود 24 دستگاه فرهنگی فعال در سطح کشور، بخش زیادی از مصوبات این جلسات در همان جا باقی می ماند و خیلی در سطح جامعه تغییرات به صورت محسوس دیده نمی شود، گفت: یک سری اقدامات در داخل کشور و یک سری اقدامات توسط دشمن در حال انجام است که برآیند آن در جامعه دیده می شود و این به معنای بی اقدامی و بی عملی نیست.

وی افزود: البته از این اقدامات رضایت نداریم، اقدامات در حدی که باید نیست، اما حداقل هایی انجام می شود، باید اقدامات گسترش پیدا کند، اگر این کار انجام شود، آثار در جامعه دیده خواهد شد و تاثیر بیشتر از فضای جازی مخرب خواهد شد.

رضائیان در رابطه با تاثیرگذاری سلبریتی ها بر وضعیت عفاف و حجاب جامعه گفت: سلبریتی ها در جامعه تاثیرگذار هستند، که اکثرا قشر خاکستری جامعه این افراد را به عنوان الگو قرار می دهند و نقشی که آنها دارند در مجموع نقش منفی است.

وی عنوان کرد: باتوجه به اینکه در فیلم با تصویری ظاهر می شوند که در فضای مجازی کاملا متفاوت است و تاثیر منفی بیشتری دارد، لذا باید برای سلبریتی ها که مرجعیتی در جامعه برای عده زیادی دارند، برنامه ریزی شود که این افراد توانند نقش مثبتی داشته باشند.

رضائیان گفت: در حال حاضر خیلی از نقش سلبریتی ها رضایت وجود ندارد، اما در این گروه نیز افرادمقیدی وجود دارند که در مسیر مثبت حرکت دارند.

مقالات دیگر:قالیشویی در شرق تهران

+ نوشته شده در شنبه 12 تير 1400ساعت 15:42 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 66

بانک تجارت خرداد ماه به 11 هزار زوج وام ازدواج پرداخت کرد

بانک تجارت درپایان خردادماه سال جاری تعداد11501تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده است.

مقالات بیشتر:سالن عقد شیک جنت آباد شمالی

به گزارش پول نیوز، در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی، حمایت از اقشار آسیب پذیر و تسهیل شرایط ازدواج جوانان، این بانک اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت های خود قرار داده و بر این اساس شعب بانک تجارت در خردادماه سال جاری به بیش از11 هزار زوج تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده اند و 19331 نفر از واجدین شرایط دریافت تسهیلات قرض الحسنه در نوبت دریافت این تسهیلات هستند که به زودی براساس ضوابط تعیین شده ،از سوی شعب بانک تجارت پرداخت می شود.

این بانک درپایان اردیبهشت ماه سال 1400نیز عملکرد شاخصی داشته و دراین بازه زمانی به 5889 نفر از زوجهای جوان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرد.

مقالات دیگر:آموزش آنلاین خیاطی

+ نوشته شده در شنبه 5 تير 1400ساعت 13:35 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 65

شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست وام بازنشستگان

اولویت پرداخت وام با حداقل‌بگیران، بیماران خاص و صعب‌العلاج و همچنین افرادی که فرزندان آن‌ها در شرف ازدواج هستند یا در حال جابه‌جایی مسکن جهت اجاره‌نشینی با ارائه مدرک معتبر است.

به گزارش روزپلاس؛ همه مستمری بگیران بازنشسته و از کار افتاده کلی وبازماندگان بیمه شده متوفی (همسر) می‌توانند از هر یک از وام‌های قرض الحسنه استفاده کنند.

مقالات مشابه:دفتر عقد شیک سردار جنگل

اطلاعات ثبت نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری بگیران در بخش خدمات غیر حضوری سازمان در نشانی: https://eservices.tamin.ir/view/#/registration در دسترس است. بازنشستگان برای ثبت نام وام پس از مراجعه به آدرس خدمات غیر حضوری سازمان eservices.tavin.ir بصورت خودکار به آدرس account.tamin.ir منتقل می‌شوند.

شرایط دریافت وام بازنشستگان تامین اجتماعی

بازنشستگان برای ثبت‌نام باید شرایط زیر را داشته باشند:

۱ – بازنشسته عضو کانون میبایست حقوق خود را از شعب بانک رفاه شهر تهران دریافت نماید.

(سایر بانک‌ها به دلیل‌ نداشتن امکان کسر اقساط توسط بانک عامل نمی‌توانند وام پرداخت کنند)

۲ – بازنشسته باید دارای کارت عضویت کانون بازنشستگان باشد. در صورتیکه کارت عضویت کانون اعتبار نداشته باشد ابتدا به کانون بازنشستگان شهر تهران جهت تمدید مراجعه وسپس ثبت نام کنید.

۳ – باتوجه به قوانین بانک مرکزی سن بازنشسته متقاضی وام باید کمتر از ۷۲ سال تمام باشد.

۴ – بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد (مطابق مقررات بانک)

۵ – بازنشسته نباید در ۳ سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد.

۶ - مبلغ وام ۵۰ میلیون ریال معادل ۵ میلیون تومان و باز پرداخت مطابق مقررات بانک است.

۷ - بازنشسته/مستمری بگیر که درخواست وام دارد باید سیم کارت بنام خود داشته باشد، توجه داشته باشید، شماره تلفن همراه وارد شده صرفا باید متعلق به شخص بازنشسته/مستمری بگیر باشد

نکته: اولویت پرداخت وام با حداقل‌بگیران، بیماران خاص و صعب‌العلاج و همچنین افرادی که فرزندان آن‌ها در شرف ازدواج هستند یا در حال جابه‌جایی مسکن جهت اجاره‌نشینی با ارائه مدرک معتبر است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست وام بازنشستگان تامین اجتماعی:

- دفترچه بیمه متقاضی.

- گواهی حقوق و تعهد کسر اقساط از شعبه تامین اجتماعی مربوط به مستمری بگیران.

- گواهی حقوق و مزایا و تعهد کسر اقساط از محل کار وام گیرنده و ضامن برای بیمه شدگان.

- احراز حداقل ۲ سال سابقه پرداخت حق بیمه برای بیمه شدگان وام‌ها در قبال سفته عندالمطالبه به میزان ۱۲۵ درصد مبلغ وام با امضا متقاضی و ظهرنویسی ضامن معتبر مورد قبول بانک پرداخت می‌شود.

وام بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ از طریق شعب بانک رفاه پرداخت می‌شود. بازنشسته باید کارت عضویت کانون بازنشستگان داشته باشد. سن بازنشسته بایستی کمتر از ۷۲ سال باشد. فاقد بدهی بانکی و چک برگشتی باشد. ضمنا سیم کارت باید به نام متقاضی باشد.

چه کسانی می‌توانند درخواست وام بازنشستگان تامین اجتماعی دهند؟

وام تامین اجتماعی به مشمولان بیمه بیکاری و بیمه اجباری و بیمه اختیاری، تعلق نمی‌گیرد. همه مستمری بگیران بازنشسته و از کار افتاده کلی وبازماندگان بیمه شده متوفی (همسر) می‌توانند از هر یک از وام‌های قرض الحسنه استفاده کنند.

+ نوشته شده در شنبه 22 خرداد 1400ساعت 16:09 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 67

مزدوجین سال ۱۳۹۶ وام ۵۰۰ میلیون ریالی ازدواج دریافت می‌کنند

شرایط و ضوابط دریافت وام ازدواج مزدوجین سال ۱۳۹۶ که در سال ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند، اعلام شد.

مزدوجین سال ۱۳۹۶ وام ۵۰۰ میلیون ریالی ازدواج دریافت می‌کنند

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بر اساس ابلاغ بانک مرکزی، مزدوجین سال ۱۳۹۶ که تا پایان سال ۱۳۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند از سقف تسهیلات ازدواج ذکر شده در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ بهره‌مند شوند.

مطالب بیشتر:بهترین دفتر عقد غرب تهران

گفتنی است در سال ۱۳۹۹ سقف تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ، ۵۰۰ میلیون ریال برای هر یک از زوجین بوده است. این وام به زوجینی تعلق می‌گیرد که تا کنون از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج استفاده نکرده باشند.

طبق بخشنامه بانک مرکزی دوره بازپرداخت این وام ۸۴ ماه (۷ ساله) بوده و با کارمزد ۴ درصد است. همچنین پیش‌ثبت نام از طریق وب‌سایت است و زوجین هنگام دریافت کد رهگیری می‌توانند به شعبه معرفی شده مراجعه کنند.

زوجین برای ثبت‌نام دریافت وام ازدواج باید به وب‌سایت رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی ve.cbi.ir مراجعه کنند. آدرس یاد شده مربوط به وب‌سایت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج است و به جز این لینک هر وب‌سایت دیگری کلاهبرداری است.

منبع:شما نیوز

+ نوشته شده در شنبه 1 خرداد 1400ساعت 12:58 توسط Exirvip تلویزیون سری M سامسونگ یخچال و فریزر | | تعداد بازدید : 68